Itchenor Sailing Club

393

boats

609

sailors

814

events

7513

results

Calendar

Sailing Event Key: confirmed boats crew required crew available replies

Social Event Key: atttending not attending replies

Sunday 25 Aug 2019
XOD Class
10:50 - WW
0 0 0 0
Sunbeam Class
10:40 - V2
5 1 1 20
Swallow Class
10:30 - SuSun Race 7; Race 8
3 0 0 16
Rowing Class
10:00 - ICCANORE
1
Topper Class
11:15 - Spring Break Challenge Jug
0 0 0 0
Mirror Class
11:10 - Beach Raid East Head
3 2 0 20
Int 420 Class
11:00 - Youth and Junior Regatta
1 0 0 9
Feva Class
11:05 - Youth and Junior Regatta
0 0 0 1
XOD Class
14:20 - WW
0 0 0 0
Single Handed Class
14:00 - ABH
0 0 0 0
RS200 Class
14:10 - ABH
0 0 0 0
Rowing Class
14:00 - ICCANORE
0
Monday 26 Aug 2019
Rowing Class
10:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
2
Swallow Class
10:30 - TBA (Spare)
3 0 0 9
XOD Class
10:50 - WW
0 0 0 0
Sunbeam Class
10:40 - V2
5 1 1 20
Single Handed Class
11:10 - ABH
0 0 0 0
RS200 Class
11:00 - ABH
0 0 1 2
Rowing Class
17:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
0
Wednesday 28 Aug 2019
Rowing Class
10:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
4
Rowing Class
17:30 - ICCANORE/BEMBRIDGE
0
Swallow Class
18:10 - Evening Race
0 0 0 0
Thursday 29 Aug 2019
Rowing Class
10:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
4
Rowing Class
17:30 - ICCANORE/BEMBRIDGE
2
Friday 30 Aug 2019
Rowing Class
10:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
8
Rowing Class
14:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
1
Rowing Class
17:30 - ICCANORE/BEMBRIDGE
1
Saturday 31 Aug 2019
Rowing Class
10:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
0
Swallow Class
10:30 - Whim Prize - Race 10; Race 11
0 0 0 0
XOD Class
10:40 - G
0 0 0 0
Single Handed Class
11:20 - Summer (Late)
0 0 0 0
RS800 Class
11:00 - H2
1 0 0 4
RS200 Class
11:10 - SAT
0 0 0 0
Sunbeam Class
14:20 - V1
2 0 1 13
XOD Class
14:30 - BB
0 0 0 0
Rowing Class
17:00 - ICCANORE/BEMBRIDGE
0
Sunday 01 Sep 2019
Swallow Class
10:40 - Summer Sunday Races 9 & 10 (B2B)
0 0 0 0
XOD Class
10:50 - B
0 0 0 0
Sunbeam Class
10:30 - V2/AJB
0 0 0 10
Rowing Class
10:00 - BEMBRIDGE
0
Mirror Class
11:10 - Fun Race
0 2 0 11
Single Handed Class
11:00 - Summer (Late)
0 0 0 0
Rowing Class
14:00 - BEMBRIDGE
0

Series Results

Autumn Bank Holiday Series (ABH) 2019 Single Handed Class
HADRON H2 107
August Bank Holiday Series (ABH) 2019 RS200 Class
RS 200 1694 RS 200 1243
West Wind Trophy 2019 XOD Class
XOD 160 XOD 80 XOD 55
Summer Sundays (SUSun) 2019 Swallow Class
SWALLOW 82 SWALLOW 74 SWALLOW 87
Y&J Regatta 2019 Feva Class
RS FEVA XL 6871
The Epsilon Trophy 2019 Int 420 Class
420 55940 420 54165
Spring Break Challenge Jug 2019 Topper Class
TOPPER 67 TOPPER 27954 TOPPER 46659
V2 2019 Sunbeam Class
SOLENT SUNBEAM 26 SOLENT SUNBEAM 14 SOLENT SUNBEAM 25
The Whim Prize (WH) 2019 Swallow Class
SWALLOW 82 SWALLOW 67 SWALLOW 74
V1 2019 Sunbeam Class
SOLENT SUNBEAM 26 SOLENT SUNBEAM 33 SOLENT SUNBEAM 14

Social Media