club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Beadle Bowl 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Entrants: Roger Yeoman, Mike Moss, Rob Tyrwhitt- Drake
Gross Pts: 25 Net Pts: 25
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 65
Boat: Veronique (S)
Entrants: Michael McNish, Andrew Lennox
Gross Pts: 36 Net Pts: 36
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 83
Boat: Sea Mist (S)
Entrants: Phil Chowienczyk, Liz Chowienczyk
Gross Pts: 42 Net Pts: 42
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Entrants: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 43 Net Pts: 43
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 55
Boat: Falconet (W)
Entrants: Alan Perry, Ron Parker, Pete Lawrence, Pete Robson
Gross Pts: 50 Net Pts: 50
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 100
Boat: Mary Tudor (S)
Entrants: Ollie Boughton, Michaela Maddison
Gross Pts: 58 Net Pts: 58
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 152
Boat: Beaver (S)
Entrants: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 60 Net Pts: 60
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 130
Boat: Ilex (W)
Entrants: Chris Darling
Gross Pts: 72 Net Pts: 72
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Entrants: Colin McKinnon, Neil Hart, Chris Froy
Gross Pts: 73 Net Pts: 73
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 80
Boat: Lass (W)
Entrants: Ian Andrew, Richard & Mille Bullock, Jeremy Lear, John Tremlett
Gross Pts: 76 Net Pts: 76
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Entrants: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 79 Net Pts: 79
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 154
Boat: Drover (P)
Entrants: Ashley Hatton, Gary Hogg, John Mills
Gross Pts: 84 Net Pts: 84
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 71
Boat: Wenda
Helm: Damian Ash
Gross Pts: 86 Net Pts: 86
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 91
Boat: Astralita (W)
Entrants: Michael Martell, Fraser Graham, Tim Copsey
Gross Pts: 87 Net Pts: 87
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 160
Boat: Merlin (P)
Entrants: Susie Alexander, Tina Scott, Felicity Smith
Gross Pts: 88 Net Pts: 88
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Entrants: Alastair Shaw
Gross Pts: 88 Net Pts: 88
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Entrants: Roy Griggs
Gross Pts: 90 Net Pts: 90
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 103
Boat: Minx (P)
Entrants: James Vernon, George Vernon and James Horsley
Gross Pts: 91 Net Pts: 91
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 129
Boat: Vixen (P)
Entrants: Tony Norrington, Ian Hislop, Joe Kerridge, Gerald Cheyne
Gross Pts: 93 Net Pts: 93
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 132
Boat: Harmony (P)
Entrants: John & Linda Tattersall
Gross Pts: 96 Net Pts: 96
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 2 31-Aug-2019 13:30:00
R2 RACE 1 14-Sep-2019 14:10:00
R3 RACE 1 21-Sep-2019 13:35:00
R4 RACE 1 05-Oct-2019 15:14:00
R5 RACE 1 19-Oct-2019 15:18:41

back