club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Matson Trophy 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 80
Boat: Lass (W)
Entrants: Ian Andrew, Richard & Mille Bullock, Jeremy Lear, John Tremlett
Gross Pts: 81 Net Pts: 7
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Entrants: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 81 Net Pts: 16
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Entrants: Roy Griggs
Gross Pts: 101 Net Pts: 19
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Entrants: Colin McKinnon, Neil Hart, Chris Froy
Gross Pts: 119 Net Pts: 23
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 182
Boat: Sweet X (W)
Entrants: Mark Palmer
Gross Pts: 119 Net Pts: 23
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 152
Boat: Beaver (S)
Entrants: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 106 Net Pts: 24
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Entrants: Roger Yeoman, Mike Moss, Rob Tyrwhitt- Drake
Gross Pts: 128 Net Pts: 32
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 91
Boat: Astralita (W)
Entrants: Michael Martell, Fraser Graham, Tim Copsey
Gross Pts: 134 Net Pts: 38
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 65
Boat: Veronique (S)
Entrants: Michael McNish, Andrew Lennox
Gross Pts: 136 Net Pts: 40
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 132
Boat: Harmony (P)
Entrants: John & Linda Tattersall
Gross Pts: 111 Net Pts: 41
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Entrants: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 128 Net Pts: 43
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 55
Boat: Falconet (W)
Entrants: Alan Perry, Ron Parker, Pete Lawrence, Pete Robson
Gross Pts: 144 Net Pts: 48
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 51
Boat: Athena (W)
Entrants: David McGregor, Renee McGregor, Beverly Coghlan
Gross Pts: 145 Net Pts: 49
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 160
Boat: Merlin (P)
Entrants: Susie Alexander, Tina Scott, Felicity Smith
Gross Pts: 146 Net Pts: 50
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 130
Boat: Ilex (W)
Entrants: Chris Darling
Gross Pts: 155 Net Pts: 59
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 83
Boat: Sea Mist (S)
Entrants: Phil Chowienczyk, Liz Chowienczyk
Gross Pts: 162 Net Pts: 66
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 188
Boat: Princess Jalina (W)
Entrants: David Palmer
Gross Pts: 163 Net Pts: 67
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Entrants: Alastair Shaw
Gross Pts: 168 Net Pts: 72
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 100
Boat: Mary Tudor (S)
Entrants: Ollie Boughton, Michaela Maddison
Gross Pts: 180 Net Pts: 84
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 129
Boat: Vixen (P)
Entrants: Tony Norrington, Ian Hislop, Joe Kerridge, Gerald Cheyne
Gross Pts: 187 Net Pts: 91
Race Results:
Rank: 21 Sail#: 192
Boat: Felix (P)
Entrants: Tony Probert
Gross Pts: 191 Net Pts: 95
Race Results:
Rank: 22 Sail#: 73
Boat: Zephyr (S)
Entrants: Paddy & Justin Smart, Steve Lawrence
Gross Pts: 195 Net Pts: 99
Race Results:
Rank: 23 Sail#: 151
Boat: Xanadu (P)
Entrants: Jasper Bardon, Tony Monks, Peter Spall, Malcolm Ogilvy
Gross Pts: 201 Net Pts: 105
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 1 11-May-2019 13:40:00
R2 RACE 2 11-May-2019 16:05:30
R3 RACE 3 18-May-2019 14:20:00
R4 RACE 1 01-Jun-2019 15:58:27
R5 RACE 1 15-Jun-2019 11:46:27
R6 RACE CREATED 15 JUN 2019 15:57 15-Jun-2019 13:30:00
R7 RACE 1 23-Jun-2019 13:10:47
R8 RACE 1 29-Jun-2019 13:40:00
R9 RACE 1 14-Jul-2019 06:58:54

back