club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Beeton Cup 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Entrants: Roger Yeoman, Mike Moss, Rob Tyrwhitt- Drake
Gross Pts: 164 Net Pts: 10
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Entrants: Colin McKinnon, Neil Hart, Chris Froy
Gross Pts: 139 Net Pts: 13
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Entrants: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 150 Net Pts: 13
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 55
Boat: Falconet (W)
Entrants: Alan Perry, Ron Parker, Pete Lawrence, Pete Robson
Gross Pts: 138 Net Pts: 13
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 83
Boat: Sea Mist (S)
Entrants: Phil Chowienczyk, Liz Chowienczyk
Gross Pts: 124 Net Pts: 18
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 130
Boat: Ilex (W)
Entrants: Chris Darling
Gross Pts: 180 Net Pts: 26
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 129
Boat: Vixen (P)
Entrants: Tony Norrington, Ian Hislop, Joe Kerridge, Gerald Cheyne
Gross Pts: 188 Net Pts: 34
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 160
Boat: Merlin (P)
Entrants: Susie Alexander, Tina Scott, Felicity Smith
Gross Pts: 211 Net Pts: 57
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 71
Boat: Wenda
Helm: Damian Ash
Gross Pts: 214 Net Pts: 60
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 100
Boat: Mary Tudor (S)
Entrants: Ollie Boughton, Michaela Maddison
Gross Pts: 218 Net Pts: 64
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Entrants: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 225 Net Pts: 71
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 103
Boat: Minx (P)
Entrants: James Vernon, George Vernon and James Horsley
Gross Pts: 226 Net Pts: 72
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 151
Boat: Xanadu (P)
Entrants: Jasper Bardon, Tony Monks, Peter Spall, Malcolm Ogilvy
Gross Pts: 234 Net Pts: 80
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 51
Boat: Athena (W)
Entrants: David McGregor, Renee McGregor, Beverly Coghlan
Gross Pts: 247 Net Pts: 93
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 188
Boat: Princess Jalina (W)
Entrants: David Palmer
Gross Pts: 248 Net Pts: 94
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Entrants: Roy Griggs
Gross Pts: 248 Net Pts: 94
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 172
Boat: Lizz Whizz (S)
Entrants: David Maclean, Ras Turner
Gross Pts: 249 Net Pts: 95
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Entrants: Alastair Shaw
Gross Pts: 250 Net Pts: 96
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 182
Boat: Sweet X (W)
Entrants: Mark Palmer
Gross Pts: 254 Net Pts: 100
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 152
Boat: Beaver (S)
Entrants: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 263 Net Pts: 109
Race Results:
Rank: 21 Sail#: 65
Boat: Veronique (S)
Entrants: Michael McNish, Andrew Lennox
Gross Pts: 273 Net Pts: 119
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 1 19-May-2019 12:55:29
R2 RACE CREATED 19 MAY 2019 14:00 19-May-2019 13:00:39
R3 RACE 1 02-Jun-2019 12:35:16
R4 RACE CREATED 09 JUN 2019 15:04 09-Jun-2019 14:04:19
R5 RACE CREATED 30 JUN 2019 15:22 30-Jun-2019 09:50:00
R6 RACE CREATED 30 JUN 2019 15:25 30-Jun-2019 11:06:00
R7 RACE 1 CREATED 14 JUL 2019 14:46 14-Jul-2019 09:50:00
R8 RACE 2 CREATED 14 JUL 2019 14:50 14-Jul-2019 10:50:00
R9 RACE 1 01-Sep-2019 09:50:00
R10 RACE 2 01-Sep-2019 10:50:00
R11 RACE 1 15-Sep-2019 09:50:00
R12 RACE 1 22-Sep-2019 09:50:00
R13 RACE 2 22-Sep-2019 12:37:21

back