club2class is loading...

to use this function javascript must be enabled on your web browser

Itchenor Sailing Club

XOD Class

Joan Shaw Memorial Trophy 2019

Series Results

Rank: 1 Sail#: 50
Boat: Xcitation (W)
Entrants: Roger Yeoman, Mike Moss, Rob Tyrwhitt- Drake
Gross Pts: 29 Net Pts: 8
Race Results:
Rank: 2 Sail#: 158
Boat: Terrapin (S)
Entrants: Roy Griggs
Gross Pts: 19 Net Pts: 12
Race Results:
Rank: 3 Sail#: 186
Boat: Phoenix (W)
Entrants: Alastair Shaw
Gross Pts: 32 Net Pts: 15
Race Results:
Rank: 4 Sail#: 100
Boat: Mary Tudor (S)
Entrants: Ollie Boughton, Michaela Maddison
Gross Pts: 38 Net Pts: 17
Race Results:
Rank: 5 Sail#: 101
Boat: Thora (S)
Entrants: Ted Roose, Bill Barnes, David Priscott
Gross Pts: 29 Net Pts: 17
Race Results:
Rank: 6 Sail#: 160
Boat: Merlin (P)
Entrants: Susie Alexander, Tina Scott, Felicity Smith
Gross Pts: 34 Net Pts: 23
Race Results:
Rank: 7 Sail#: 184
Boat: Quixotic (P)
Entrants: Jerrold Alexander, David Brittain, Steve Dover
Gross Pts: 39 Net Pts: 26
Race Results:
Rank: 8 Sail#: 55
Boat: Falconet (W)
Entrants: Alan Perry, Ron Parker, Pete Lawrence, Pete Robson
Gross Pts: 50 Net Pts: 29
Race Results:
Rank: 9 Sail#: 80
Boat: Lass (W)
Entrants: Ian Andrew, Richard & Mille Bullock, Jeremy Lear, John Tremlett
Gross Pts: 51 Net Pts: 30
Race Results:
Rank: 10 Sail#: 83
Boat: Sea Mist (S)
Entrants: Phil Chowienczyk, Liz Chowienczyk
Gross Pts: 51 Net Pts: 30
Race Results:
Rank: 11 Sail#: 73
Boat: Zephyr (S)
Entrants: Paddy & Justin Smart, Steve Lawrence
Gross Pts: 52 Net Pts: 31
Race Results:
Rank: 12 Sail#: 152
Boat: Beaver (S)
Entrants: William, Penny, Chris, Clare, Nick, Mike
Gross Pts: 52 Net Pts: 31
Race Results:
Rank: 13 Sail#: 71
Boat: Wenda
Helm: Damian Ash
Gross Pts: 56 Net Pts: 35
Race Results:
Rank: 14 Sail#: 132
Boat: Harmony (P)
Entrants: John & Linda Tattersall
Gross Pts: 62 Net Pts: 41
Race Results:
Rank: 15 Sail#: 26
Boat: Catherine (W)
Entrants: Colin McKinnon, Neil Hart, Chris Froy
Gross Pts: 64 Net Pts: 43
Race Results:
Rank: 16 Sail#: 172
Boat: Lizz Whizz (S)
Entrants: David Maclean, Ras Turner
Gross Pts: 65 Net Pts: 44
Race Results:
Rank: 17 Sail#: 82
Boat: Magic Dragon (W)
Entrants: David Oddie, Andy Oddie
Gross Pts: 66 Net Pts: 45
Race Results:
Rank: 18 Sail#: 151
Boat: Xanadu (P)
Entrants: Jasper Bardon, Tony Monks, Peter Spall, Malcolm Ogilvy
Gross Pts: 68 Net Pts: 47
Race Results:
Rank: 19 Sail#: 103
Boat: Minx (P)
Entrants: James Vernon, George Vernon and James Horsley
Gross Pts: 73 Net Pts: 52
Race Results:
Rank: 20 Sail#: 129
Boat: Vixen (P)
Entrants: Tony Norrington, Ian Hislop, Joe Kerridge, Gerald Cheyne
Gross Pts: 74 Net Pts: 53
Race Results:

Race Key

Race Name Start Date
R1 RACE 1 07-Sep-2019 09:40:00
R2 RACE 1 07-Sep-2019 16:13:41
R3 RACE 1 08-Sep-2019 09:50:00
R4 RACE 1 08-Sep-2019 13:37:49

back